Forum Pro Ana
Forum Pro Ana - ANNOWY DOM

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

...Quod me nutrit, me destruit... jeżeli pragniesz do nas dołączyć utwórz wątek w części rekrutacyjnej, wcześniej zapoznaj się jednak z zasadami forum. Odpowiedz na pytania o sobie. Jesteśmy otwarte na nowych użytkowników. Rekrutacja otwarta zapraszamy nowe motylki.

#1 2019-07-13 19:28:37

Porcelain
Administrator
Skąd: Okolice Warszawy
Dołączył: 2019-06-06
Liczba postów: 571
Obecna waga: 73.4
Wymarzona waga: 53-43
Wzrost: 156cm
AndroidChrome 75.0.3770.101

Imprezy i jedzenie.

Szczeze do napisania tego posta zainspirowala mnie Kavya (dzieki dziewczyno).
Kazda z nas ma rodziny, znajomych i przyjaciol. Kazda z nas nie ma wyboru, musi pojawic sie na urodzinach swietach czy innych imprezach czy spotkaniach. Nie zawsze udaje sie uniknac jedzenia. Nie zawsze da sie powiedziec juz jadlam. Jakie wiec macie sposoby by uniknac niechcianych posilkow lub jak zjesc ich jak najmniej by nikt nie wytykal was palcami i czepial sie kilka godzin.

U mnie kiedys sprawdzalo sie nakladanie wszystkiego na talerz na raz kwasne i slodkie i moglam powiedziec ze nie smakuje bo smaki sie wymieszaly.
Jesli nie mialam jak mieszac potrafilam byc straszna niezdara i opowiadajac cos stracic talerz na ziemie.
Czesto gryzac duzo kruszylam i wiekszosc zjadaly psy. (swietne przy ciastkach. Tyci gryz duzo okruchow.)
Wypluwalam do kubka pelnego herbaty lub coli. Wmawiajac ze musze popijac.

Wiwm ze moje rady moze duzo nie dadza ale moze wy macie jakies dobre sposoby?


Za pare miesięcy podziękujesz sobie że dziś się nie poddałaś.

www.przyjaciolka-ana.blogspot.com

Offline

#2 2019-07-13 22:29:04

chudzinka
Gość
WindowsFirefox 68.0

Odp: Imprezy i jedzenie.

Ja zazwyczaj chodziłam ze swoim jedzeniem, polecam pepsi zero - ludzie często nie wiedzą że nie ma kcal i już stwarzasz pozory że pijesz kcal woooow czyli najgorsze co może być [dblpt]D Oprócz tego też po talerzu rozmazywałam, mówiłam, że jetem na diecie wegańskiej albo innej specjalnej np. ze względu na cere (którą mam średnią). Albo po prostu mówiłam, że nie jem i koniec [dblpt]P

#3 2022-01-09 22:44:04

motylek001
Gąsiennica
Dołączył: 2021-11-02
Liczba postów: 62
Obecna waga: nie wiem bo nie mam wagi juz:(
Wymarzona waga: 38
Wzrost: 169cm
Dieta: głodówka
WindowsChrome 97.0.4692.71

Odp: Imprezy i jedzenie.

u mnie często sprawdzało się to gdy wszystko kroiłam na malutkie kawałki bardzo rozgrzebywałam to cco mam na talerzu i zagadywałam innych nakładałam na widelec i gdy miałam już potencjalnie brać do buzi zadawałam pytanie ludzie bardziej skupiali się na tym o co ich pytam przez co wyglądało jakbym jadła i gdy odpowiadali ten kawałek dawałam na talerz  potem wszystko trzeba zgarnąć jakby na jedną strone talerza i wyglada jakbym zjadła polowe porcji, robiłam też tak, że np jak było to danie obiadowe i było np mięso w panierce to całą panierke ściągałam i ktoiłam mięso które potem upychałam pod tą panierke i albo możecie tak to zostawić albo dać komuś kto lubi panierke do zjedzenia wraz z tym co jest pod nią, mówiąc że nie bedziesz grzebać i ją ściągac dokładnie bez mięsa chociaż nie powinno być zbędnych pytań, robiłam też tak że nastawiałam budzik w telefonie który zostawiałam w innym pokoju blisko toalety i napychałam do buzi a gdy szłam ,, wyłączyć budzik,, to wypluwałam w chusteczke i albo możecie te chusteczke dać do toalety albo do torebki, ewentualnie wychodziłąm biegiem do toalety z tym jedzeniem w buzi mówiąc że poczułam że zaczyna mi sie miesiaczka i musialam szyblko wyjsc do toalety


Jedz mniej, waż mniej.

Offline

#4 2022-01-10 11:55:45

Nieluba
Użytkownik
Dołączył: 2022-01-08
Liczba postów: 3
WindowsChrome 97.0.4692.71

Odp: Imprezy i jedzenie.

Ja myślę, że warto zacząć od wybrania sobie najmniej kalorycznych dań ze stołu. Talerz będzie wyglądał dużo lepiej, kiedy wypełnimy go sałatką, niż jak położymy na nim jednego schabowego. Oprócz tego zgadzam się z tym, że dieta wege pomaga. Moja mama nie je mięsa i zazwyczaj na tego rodzaju rodzinnych imprezach zazwyczaj każdy o tym zapomina i później musi jeść same sałatki/ziemniaki itp.

Offline

#5 2022-06-11 04:57:29

Roksana Chrustek
Gąsiennica
Dołączył: 2022-06-11
Liczba postów: 40
Obecna waga: 104kg
Wymarzona waga: 55kg
Wzrost: 176cm
AndroidChrome 96.0.4664.45

Odp: Imprezy i jedzenie.

Ja mam wielki problem nie dość że ważę mnustwo to pięć dni temu płakałam że chce umrzeć na anoreksję przed studentkami . poskarżyły na mnie i teraz goniom mnie do jedzenia.fakt o tyle dobrze że nie pilnują czy zjem całe...a jeżeli chodzi o imprezy energetyk bez cukru i zajmij się tańcem do wieczora lub zajmowaniem czasu poznając ludzi i zwyczajnie przejdź się na wyobcowany teren pod wieczór gdy wszystko będą sprzątać by ci nie upchneli do ręki np.kawalkow ciasta


Czekoladka

Offline

#6 2022-07-15 10:10:06

Kijanka
Gąsiennica
Dołączył: 2022-07-14
Liczba postów: 35
Obecna waga: 66
Wymarzona waga: 55/60kg
Wzrost: 172
MacintoshSafari 604.1

Odp: Imprezy i jedzenie.

Ja za tydzień mam mieć urodziny i mama organizuje mi impreze z tortem i nie tylko [dblpt]( kiedyś bym się cieszyła a teraz niby cieszę się, że zobaczę rodzine i znajomych, ale te wszystkie słodkości i przekąski to jest masakra. Ale zdecydowałam, że zjem tylko kawałek tortu a jak się uda to postaram się polowe zostawić twierdząc, że nie mam ochoty na więcej, powiem, że jest za słodki dla mnie czy coś a resztę jak najmniej tak samo wkoncu nie ważne to jedzenie a to że możemy razem spędzić czas [dblpt]) moze doją do tego jakieś tańce, choć czy ktoś będzie chciał jeszcze tańczyć [dblpt]D jeszcze kwestia alkoholu .. wypije kieliszek prosecco a reszta to będzie filtrowana woda z karafki i powinno być ok [dblpt])

Offline

#7 2022-09-04 13:29:18

Alissa
Użytkownik
Dołączył: 2022-09-03
Liczba postów: 8
WindowsChrome 104.0.5112.102

Odp: Imprezy i jedzenie.

A ja mam taką metodę, że nabieram coś warzywnego, a jak nie ma to coś innego i jem bardzo powoli nie okazując zachwytu. Ludzie myślą, że mi nie smakuje i nie namawiają na więcej. Tort to dobry pomysł, bo można go rozmazać na talerzu. Warto nałożyć rybę, bo można w niej grzebać w nieskończoność wyciągając ości. No chyba, że to śledź, to się nie uda, bo każdy wie, że tam ości nie ma. Ale ja tak przetrwałam jedną służbową wigilijkę dłubiąc w karpiu. A tak ogólnie to szanuję jedzenie i nie nakładam na talerz jak wiem, że na pewno nie zjem. Często też przed imprezą jem tylko małe śniadanie, a potem jak się czymś poczęstuję to i tak nie przekroczę limitu, albo będę miała tylko małą nadwyżkę, którą wyrównam następnego dnia. No i też na samych przyjęciach dużo się przemieszczam z jakimś napojem w ręce i wtedy nikt nie ogarnia co i jak.

Offline

#8 2022-10-13 19:56:09

Guesswhy
Użytkownik
Dołączył: 2022-10-12
Liczba postów: 5
WindowsChrome 106.0.0.0

Odp: Imprezy i jedzenie.

Dobre jest zaplanowanie jedzenia na imprezie, np. cały czas chrzanić się z jednym kawałkiem ciasta które jesz, ale ostatecznie i tak nie dojadasz, a bujasz się z nim przez kilka godzin. "spróbuj sałatki" -"niee, mam dziś chęć tylko na słodkości" etc. Jeśli ludzie na imprezie to nie rodzice to warto puścić famę o jakiejś chorobie przewlekłej która wpływa na apetyt. Inna świetna opcja, z podobnej kategorii, to mówić że się jest na jakiejś diecie prozdrowotnej, np. unikanie glutenu i nabiału albo jeszcze jakaś inna dieta eliminacyjna.

Offline

#9 2022-10-19 16:12:31

Autumnus
Gąsiennica
Dołączył: 2022-10-19
Liczba postów: 81
Obecna waga: 50
Wymarzona waga: 43
Wzrost: 168
Dieta: Wegetariańska - 850 kcal
WindowsFirefox 105.0

Odp: Imprezy i jedzenie.

U mnie zawsze działa przynoszenie własnego jedzenia, na jakiś wyjazd biorę np kilka jabłek i mówię, że muszę uważać na żołądek bo ciągle mnie boli i np. tylko jabłka się przyjmują. Albo inny rodzaj jedzenia, które akurat wzięłam na imprezę. W sumie ludzie wokół mnie już przywykli, że mam fanaberie jedzeniowe. [dblpt]D

Ostatnio edytowany przez Autumnus (2022-10-19 16:13:22)


Jestem piękna... Tylko uwięziona pod tłuszczem.

Offline

#10 2023-03-24 19:16:50

Roksana
Gąsiennica
Dołączył: 2023-03-21
Liczba postów: 24
AndroidChrome 83.0.4103.106

Odp: Imprezy i jedzenie.

Ja naprzyklad żeby uniknąć śniadania kture mam o 8godzinie poprostu śpie.to skuteczne .śpie do 10godziny jak wstaje jest po śniadaniu.mam jeszcze jeden sposób .wyprubowany dziś i zdał egzamin.byłam przy kolacji i kolacja stała obok mnie a ja pykałam w telefonie pół godziny tyle co trwała kolacja.a po 30 minutach poprostu odeszłam od stołu.po za tym kolejny sposób.nie pojawić sie na imprezie albo spóźnić.lub wyjść na papierosa.wiecej pomysłów nie mam ale mam nadzieje że pomogłam.dwa pierwsze sposoby wyprubowane przeze mnie


Roksana

Offline

#11 2023-05-12 21:56:32

Autumnus
Gąsiennica
Dołączył: 2022-10-19
Liczba postów: 81
Obecna waga: 50
Wymarzona waga: 43
Wzrost: 168
Dieta: Wegetariańska - 850 kcal
WindowsFirefox 113.0

Odp: Imprezy i jedzenie.

Ostatnie dwie imprezy udało mi się całkowicie wymigać od jedzenia. Zupełny wygryw. xD Zaznaczyłam na wstępie po prostu że nie zamierzam nic jeść - bez wymówek i głupiego tłumaczenia się.


Jestem piękna... Tylko uwięziona pod tłuszczem.

Offline

#12 2023-06-08 03:49:11

lizaczek
Użytkownik
Dołączył: 2023-06-06
Liczba postów: 11
MacintoshSafari 7534.48.3

Odp: Imprezy i jedzenie.

Wszedzie na imorezach towarzyszy mi liqid i elektryk-od kilku dni mam,,smoka,,od swego faceta poprostu wciaz go jaram.wczzoraj  byla impreza od 8 do 13 prawie calą zwyczajnie przespalam.poszlam pod koniec  [dblpt]P przez co zabraklo kielbasy i ciasta dla mnie zjadlam na odczepnego kaszanke porcje i kubek soku japkowego-i ucieklam bo byly jeszcze kaszanki z grila na tacy-po to ucieklam by mi nie wpychneli 'oddalilam sie i wzielam za smoka'ogolnie w tej sytuacji smok malo robil robil''ale  naprawde go polecam-muwisz -nie mam ochoty pale teraz,,i sie odddalasz/nie ma konca/po A tym wiem ze lepsze sam elektryki od zwyklych-przetestowalam/od zwyklyh sie puchnie od elektrykow chudnie/bynajmiej u mnie tak jest wyprubujcie sami

Offline

#13 2023-06-16 08:57:05

Autumnus
Gąsiennica
Dołączył: 2022-10-19
Liczba postów: 81
Obecna waga: 50
Wymarzona waga: 43
Wzrost: 168
Dieta: Wegetariańska - 850 kcal
WindowsFirefox 114.0

Odp: Imprezy i jedzenie.

Ja tam nie puchnę od zwykłych a elektryki mi nie smakują - kwestia gustu


Jestem piękna... Tylko uwięziona pod tłuszczem.

Offline

#14 2023-10-20 18:54:44

Eriko
Użytkownik
Dołączył: 2023-10-20
Liczba postów: 4
Obecna waga: 46,2
Wymarzona waga: 45
Wzrost: 160
MacintoshSafari 605.1.15

Odp: Imprezy i jedzenie.

Ja od siebie mam taki jeden sposób, który sprawdza się nie tylko na imprezach, ale w ogóle zawsze jak jestem w towarzystwie. Po prostu robię z jedzenia wśród ludzi jedyny posiłek, który zjadam w ciągu dnia. Nawet, gdybym zjadła giga obiad 1000 kcal, to ciągle w bilansie jestem poniżej nawet swojej podstawowej przemiany materii. Do tego dochodzą przyjemne pytania pod hasłem „jak to robisz, że tyle jesz, a jesteś taka chuda?”;) W zasadzie to ta taktyka usunęła mi wszelkie napady głodu, bo kiedy jem w towarzystwie to mogę zjeść rzeczy, których sama bałabym się ruszyć (nie są wystarczająco „fit”), ale zawsze są to ilości kontrolowane, no bo wśród ludzi załącza się dodatkowy strażnik. Po latach ED doszłam do wniosku, że jedzenie w samotności jest bardziej szkodliwe, niż przy innych (samotne grozi wpadkami). Początkowo musiałam się trochę do tego przełamać, ale obecnie ta taktyka się u mnie dosyć dobrze sprawdza:)

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot
Otwarta rekrutacja. Zapraszamy.

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
wbijajcie - footballgate - gramofonik - patoturystyka - mc-forum