Forum Pro Ana
Forum Pro Ana - ANNOWY DOM

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

...Quod me nutrit, me destruit... jeżeli pragniesz do nas dołączyć utwórz wątek w części rekrutacyjnej, wcześniej zapoznaj się jednak z zasadami forum. Odpowiedz na pytania o sobie. Jesteśmy otwarte na nowych użytkowników. Rekrutacja otwarta zapraszamy nowe motylki.

#1 2023-07-08 19:54:56

maggie
Gąsiennica
Skąd: mazowieckie
Dołączył: 2023-07-08
Liczba postów: 2
Obecna waga: 75kg
Wymarzona waga: 50kg
Wzrost: 170cm
Dieta: surowy weganizm
WindowsChrome 114.0.0.0

hejka naklejka :)

Hej, mam na imię Małgosia. Założyłam konto tutaj, bo ogółem czuję się bardzo samotna, a co dopiero jeżeli chodzi o kwestię zaburzeń odżywiania. Nie mam z kim o tym porozmawiać, bo ludzie patrzą na mnie krzywo i zaczynają traktować inaczej. Sama mam wątpliwości co do mojej obecności na tym forum, ale mam nadzieję, że znajdę tutaj swoich ludzi i trochę wsparcia. [dblpt])
Odpowiedzi na kwestionariusz:
1. Ile masz lat
20, ur. 2003

2. Twój wzrost
ok. 170cm

3. Twoja waga: najniższa, najwyższa, obecna
Najwyższa 115kg, najniższa a zarazem obecna: 75kg.

4. Twój cel
Cel wagowy to 50kg, a tak ogólnie to, żeby nie wstydzić się siebie, móc nosić to co chcę, nie myśleć o tym jak grubo wyglądam w każdym momencie mojego życia.

5. Jak wyglądało Twoje dotychczasowe odchudzanie?
Zaczęłam odchudzać się na poważnie we wrześniu zeszłego roku. U mnie wyglądało to tak, że dzięki około 2 tygodniowym, ciężkim restrykcjom chudłam dużo, a potem utrzymywałam tą nową, niższą wagę przez kolejne kilka tygodni. Znowu restrykcje, znowu utrzymywanie itd. z minimalnym efektem jojo. Jak już się uprę to chudnę dość szybko, teraz oczywiście wszystko zwolniło i będzie zwalniać dalej, ale to mnie nie zniechęca.

6. Jak zaczęło się Twe życie z Aną i ile lat jesteście już razem.
Zaczęłam mieć niezdrowe myśli w wieku około 14 lat (wtedy też odkryłam społeczność pro ana w internecie). Później flirtowałam z głodówkami przez kilka lat bez efektów, ale takie prawdziwe odchudzanie, problemy, obsesja zaczęły się w wieku 19 lat.

7. Czego oczekujesz od forum? I co chciałabyś na nie wnieść?
Oczekuję poznania ludzi myślących podobnie do mnie, którzy nie oceniają, rozumieją różne sytuacje i drogi życiowe. Chciałabym wnieść wsparcie dla innych, szczególnie dla takich osób , które zaczynały z nadwagą/otyłością (lub nadal ją mają), bo i tak nie jesteśmy poważnie traktowani w rozmowach o anoreksji, a tak samo cierpimy, co ludzie z niską wagą.

8. Czemu akurat Ana a nie zdrowe odchudzanie? Czy jesteś w pełni świadoma swej decyzji i nie chodzi ci tylko o zgubienie kilku kilogramów?
Schudłam już 40kg głodówkami, więc wiem, że nie jest to dla mnie szybka dieta ani widzimisię. Zdrowe odchudzanie nigdy nie przyniosło mi żadnych rezultatów. Jestem świadoma co czeka mnie na forum, bo ciągłe myślenie o diecie/ćwiczeniach/odchudzaniu//niezdrowych poradach mam w życiu na codzień i bez internetu. Nie robi to na mnie większego wrażenia.

9. Jaki masz stosunek do pro-Mia?
Rozumiem ten tok myślenia, żeby "zjeść ciastko i mieć ciastko", sama jednak nigdy nie inspirowałam się bulimiczkami, a jedyny sposób w jaki pozbywam się kalorii to obsesyjne ćwiczenia.

10. Czy jakbys byla na pograniczu wychudzenia odchudzalabys sie dalej? Jakie masz podejscie do dekalogu (np. punktu o karaniu sie)?
Nie potrafię powiedzieć co bym zrobiła w takiej sytuacji, bo nigdy w niej nie byłam. Dekalogiem Any się nie kieruję, ale widzę jak mógłby komuś pomóc w odchudzaniu, bo jest przejrzysty i dosadny. Nie uważam, żeby kary za jedzenie były potrzebne, ew. kary za przejadanie się i nietrzymanie się swojego planu, ale to też nie zawsze. Wszystko zależy od człowieka.

Rozpisałam się, ale to dobrze, najwidoczniej tego potrzebowałam.

Offline

#2 2023-07-08 23:55:20

MałyMotylek2137
Użytkownik
Dołączył: 2023-06-06
Liczba postów: 2
Obecna waga: 49
Wymarzona waga: 37
Wzrost: 166.5cm
Dieta: Ana
GG: Nima
AndroidChrome 114.0.0.0

Odp: hejka naklejka :)

1. Ile masz lat
19
2. Twój wzrost
166.5cm
3. Twoja waga: najniższa- 46kg, najwyższa-50kg, obecna- 49kg
4. Twój cel
37kg
5. Jak wyglądało Twoje dotychczasowe odchudzanie?
Katowałam się ćwiczeniami i bardzo mało jadłam ale kończyło się to napadami najczęściej na słodycze albo chipsy.
6. Jak zaczęło się Twe życie z Aną i ile lat jesteście już razem.
Zaczęło się w czwartej klasie teraz idę do czwartej technikum czyli już 8 lat, zawsze coś mi w sobie nie pasowało mimo że każdy mówił że jestem chudziutka oprócz jednej dziewczyny na obozie harcerskim kiedy powiedziała że nie jestem gruba tylko troszeczkę grubsza od niej pamiętam że bardzo to mnie wtedy dotknęło bo prześladowali mnie wtedy w szkole za to że jestem "dziwna"
potem moja starsza siostra wiedząc że mam problem zaczęła mnie wyzywać od "grubciów" płakałam każdego wieczora patrząc w lustro głodziłam się nie jedząc śniadań i śniadań w szkole, w ciągu dnia jadłam tylko obiad i kolację której też starałam się unikać jednak bywały też gorsze okresy w których jadłam wszystko nie potrafiąc przytyć na wadze wciągu tych lat miałam salmonellę oraz operację wyrostka robaczkowego po takich przejściach lekarka powiedziała mi że nie będę tyć widocznie a przytycie na wadze będzie dla mnie trudniejsze jednak mi dalej było mało przecież ja muszę być idealna najchudsza. O pro anie dowiedziałam się z filmów Nanami chan po tym pokochałam społeczność motylków to najbardziej wspierająca społeczność jaką znam.
7. Czego oczekujesz od forum? I co chciałabyś na nie wnieść?
Od forum oczekuję wsparcia i tolerancji pragnę to również szerzyć swoją obecnością i wpisami chcę by każdy motylek poczuł się tu bezpiecznie oraz dobrze.
8. Czemu akurat Ana a nie zdrowe odchudzanie? Czy jesteś w pełni świadoma swej decyzji i nie chodzi ci tylko o zgubienie kilku kilogramów?
Jestem tego świadoma odkąd Ane odkryłam i nie da się tego zmienić to już jest mój sposób życia bycie drobnym to perfekcja.
9. Jaki masz stosunek do pro-Mia?
Obrzydzają mnie wymiociny które dodatkowo niszczą zęby obrzydlistwo bulimia nie wchodzi w grę.
10. Czy jakbys byla na pograniczu wychudzenia odchudzalabys sie dalej? Jakie masz podejscie do dekalogu (np. punktu o karaniu sie)?
Posiadam już lekką niedowagę a moim celem jest wymarzone 37kg które spokojnie pozwoli mi dalej spokojnie funkcjonować a karą jest dla mnie nawet spojrzenie w lustro i świadomość że zawiodłam cudowną Anę.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot
Otwarta rekrutacja. Zapraszamy.

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
funmc - grandlife - mielecnetwork - ls-rpg - testadmin