Forum Pro Ana
Forum Pro Ana - ANNOWY DOM

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

...Quod me nutrit, me destruit... jeżeli pragniesz do nas dołączyć utwórz wątek w części rekrutacyjnej, wcześniej zapoznaj się jednak z zasadami forum. Odpowiedz na pytania o sobie. Jesteśmy otwarte na nowych użytkowników. Rekrutacja otwarta zapraszamy nowe motylki.

#1 2021-07-07 14:48:19

Porcelain
Administrator
Skąd: Okolice Warszawy
Dołączył: 2019-06-06
Liczba postów: 571
Obecna waga: 73.4
Wymarzona waga: 53-43
Wzrost: 156cm
AndroidChrome 91.0.4472.120

Dekalogomania

Wklejam tutaj dekalog pro any.
Jeśli nie jesteś chuda, to znaczy, że nie jesteś atrakcyjna.
Bycie chudą jest ważniejsze od bycia zdrową.
Będziesz się głodziła i robiła wszystko co w Twojej mocy, aby wyglądać coraz szczuplej.
Nie będziesz jadła bez poczucia winy.
Nie będziesz jadła niczego bez ukarania siebie za to.
Będziesz liczyła każdą kalorię i ograniczała ich ilość.
Najważniejsze jest to, co mówi waga.
To proste: chudnięcie jest dobre, a przybieranie na wadze-złe.
Nigdy nie jesteś zbyt chuda.
Bycie chuda i niejedzenie są dowodami prawdziwej siły woli.

Powiem szczerze iż nie zgadzam się z nim do końca. Uważam że jest zły. Pro ana jak i anoreksja są dążeniem do jakiejś formy perfekcji. A perfekcja nie jest wpędzanie siebie w kompleksy, lęki czy karanie. Waga też nie zawsze jest wyznacznikiem naszego ciała. (Znam dziewczynę chuda jak patyk ważąca 70 kg. Ma tak zbite mięśnie).
Jestem jednak ciekawą waszej opinii. Czy według was dekalog ma sens? Czy powinien być w pełni przestrzegany? A może czas napisać go na nowo?


Za pare miesięcy podziękujesz sobie że dziś się nie poddałaś.

www.przyjaciolka-ana.blogspot.com

Offline

#2 2022-01-10 21:34:16

motylek001
Gąsiennica
Dołączył: 2021-11-02
Liczba postów: 62
Obecna waga: nie wiem bo nie mam wagi juz:(
Wymarzona waga: 38
Wzrost: 169cm
Dieta: głodówka
WindowsChrome 97.0.4692.71

Odp: Dekalogomania

ja uważąm że prawdziwy motylek powinien go znać a przede wszystkim przestrzegać, prawda jest taka że to co pokazuje waga W MOIM PRZYPADKU jest najważniejsze, bo pokazuje moje sukcesy i porażki, dekalog uważam  że mówi prawde bo pokażcie mi z krwi i kości zaawansowanego motylka, który je bez poczucia winy, nie liczy każdej kalori, nie robi wszystkiego co w jego mocy by schudnąć, ja uważam że jest prawdziwy , oczywiście każdy może interpretować go na swój sposob i tyle ile ludzi tyle zdań, podkreślam ze to MOJ stosunek do dekalogu, oczywiście szanuje twoje zdanie i nie narzucam ci własnego. trzymaj się i powodzenia!


Jedz mniej, waż mniej.

Offline

#3 2022-11-20 16:54:52

Autumnus
Gąsiennica
Dołączył: 2022-10-19
Liczba postów: 81
Obecna waga: 50
Wymarzona waga: 43
Wzrost: 168
Dieta: Wegetariańska - 850 kcal
WindowsFirefox 107.0

Odp: Dekalogomania

Ja mocno sceptycznie ogólnie podchodzę do uznawania jakichkolwiek zasad jako wyznacznika, zwłaszcza, gdy są powiedziane w formie rozkazującej i niczym nie poparte. Mnie przekonują argumenty a nie wyobrażam sobie jak można by sensownie uargumentować nakaz karania się. Dla mnie właśnie dążenie do perfekcji jest po to aby zadowolić siebie, bo się chce dla siebie dobrze, a karanie się to już jakaś wyższa forma nienawiści do samej siebie i autodestrukcji. Nie tędy droga. W moim odczuciu przestrzeganie sztywno jakichkolwiek reguł narzuconych przez randomowe osoby z internetu to prosta droga do nieszczęścia. Powinno się moim zdaniem mieć własny rozum i zdrowy rozsądek a nie łykać bezkrytycznie takie hasełka. Uważam, że dekalog powinien być jakoś zaktualizowany i wydźwięk takich rzeczy nie powinien być taki negatywny. Pro ana ma być przyjaciółką, a nie okazją do zrobienia z siebie swojego wroga.


Jestem piękna... Tylko uwięziona pod tłuszczem.

Offline

#4 2023-03-19 14:39:35

Liwia
Gąsiennica
Skąd: Mazowieckie/Lubelskie
Dołączył: 2023-02-06
Liczba postów: 86
Obecna waga: 27-28
Wymarzona waga: ?
Wzrost: 150
Dieta: 400 kcal (czasem ponad 1500)
AndroidChrome 110.0.0.0

Odp: Dekalogomania

Ja jestem za swoim osobistym podejściu do zasad. Interpretacja tych zasad też zależy od osoby. Najważniejsze to kochać siebie i to co się robi. Dieta nie jest kluczem do wszystkiego, bo każdy jest sobą. I właśnie siebie nie można w tym zatracić. Trzeba iść po marzenia (nie tylko wagowe) i je realizować.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot
Otwarta rekrutacja. Zapraszamy.

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
telos - oszusto - ploteczki - gdanskzaspa - mcpe4u